Музиканти варшавської філармонії зібрали оплески у Lincoln Center

Оркестр Національної Філармонії під проводом Яцека Каспшика 24 жовтня 2016 року виступив у нью-йоркському Lincoln Center. Публіка прийняла варшавський колектив та лауреата Шопенівського конкурсу, піаніста Сон-Джин Чо оплесками стоячи.
http://culture.pl/pl/artykul/owacja-dla-warszawskich-filharmonikow-w-lincoln-center


 

У Кракові посадили акацію Шимборської та бук Філіповича

Акація Віслави Шимборської та бук її товариша життя Корнела Філіповича з жовтня 2016 ростуть у садку Мисливського Двору у Кракові.
Урочистість організовано з нагоди 20-річчя від нагородження Віслави Шимборської літературною Нобелівською премією та 3-річчя від отримання Краковом звання Міста Літератури UNESCO. Дерева посадили поблизу дуба Чеслава Мілоша, що росте у цьому садку вже 7 років. Лопатами орудували поети, що приятелювали з героями церемонії: Єва Ліпська, Уршула Козьол, Єжи Кронгольд, Ришард Криницький, Броніслав Май та Адам Загаєвський, а також лауреати Премії ім. В. Шимборської — Роман Гонет та Якуб Корнхаузер. Під час акції прозвучали пісні Елли Фітцджеральд.
http://culture.pl/pl/artykul/w-krakowie-zasadzono-akacje-szymborskiej-i-buk-filipowicza


 

Книги Ельжбєти Херезінської про історію Польщі будуть екранізовані

Історична трилогія Е. Херезінської, збагачена фантастичними сюжетами, дочекається екранізації. Цикл розповідає про Польщу періоду феодальної роздробленості, якою правлять посварені між собою представники династії Пястів.
Основою телесеріалу послужить серія “Відроджене королівство”, що складається з трьох романів – “Корона снігу та крові”, „Невидима корона” та книги, що матиме прем’єру у червні 2017 р.
Буде знято також фільм на підставі роману “Горда” (“Harda”). Це історія Свентослави, політичні амбіції якої йшли значно дальше, ніж цього хотів її батько князь Мешко. “Горда” розповідає про пристрасті, амбіції, боротьбу за владу та кохання. Передбачено також англомовну версію фільму.
http://culture.pl/pl/artykul/ksiazki-elzbiety-cherezinskiej-o-historii-polski-trafia-na-ekran


 

Але поразки від перемоги ти сам не повинен відрізняти …

Все буде добре, – запевняє Володимир Громов разом з режисером Томашем Вишневським. Навіть якщо для цього доведеться пройти довгу дорогу невдач. Про трагічний польському світовідчутті, його зв’язку з польським католицизмом, про любов, дорослішання і смерті у фільмі «Все буде добре».

У 2007 році режисер і сценарист Томаш Вишневський зняв фільм «Все буде добре». Спочатку картина називалася «Павелек» (Павлик), на ім’я головного героя, але режисер змінив назву, тому що історія, яку розповідає автор, не про Павелек, а взагалі про віруючу людину, що живе в Польщі.

У програмі використовується музичний твір, який виконує польський гурт Kilwate
Гурт заснований у 2001 році у Познані. Спочатку його музична діяльність спиралася на власні композиції у стилі серф-рок та кілька коверів. З часом Kilwater розпочав пошуки власного музичного шляху, випливаючи на незнані води. В творах Kilwater, міцно закорінених у стилістиці серф-рок, чули фузію мелодій, побудованих на психоделічній, часом демонічній гітарі, ритмічній бас-гітарі та енергетичних ударних, а саксофон та клавішні інструменти відповідають за елементи джазової імпровізації.
https://www.facebook.com/kilwater.band

http://band.pl/kilwater


 

Відразу 5 польських короткометражних фільмів змагаються за номінацію на кінопремію „Оскар”

Цікаво, що всі ці фільми зняли жінки. Отож, представляти Польщу на престижній кіноподії можуть у категорії „Документальне кіно” – фільм „Кінець світу” Моніки Павлючук, „Узи” Зоф”ї Ковалєвської та „Невидимі” Зоф”ї Пренговської.
У номінації „Короткометражне ігрове кіно” змагаються дебютний фільм Дарії Вошек „Ловець собак” та історія про молоду жінку, яка купує квартиру, але дізнається, що там вже живуть якісь люди, показана Кларою Коханською у стрічці „Квартирантки”.
http://culture.pl/ru/article/pyat-polek-boryutsya-za-nominaciyu-na-oskar


 

Польським претендентом на премію „Оскар” буде остання стрічка генія польського кіно Анджея Вайди „Післяобрази”

Рішення було прийняте після тривалих дискусій. „Цей фільм може зацікавити Американську кіно академію, якій близькі ідеали громадянських свобод. Останній фільм Вайди – це універсальна історія знищення людини тоталітарним режимом ”, – так пояснили своє рішення члени польської комісії.
Фільм „Післяобрази” – це розповідь про видатного польського художника Владислава СтржемІнського, непокірного творця, який наважився у комуністичні часи чинити опір доктрині соцреалізму.
http://culture.pl/ru/article/posleobrazy-andzheya-vaydy-poboryutsya-za-oskar


 

“Остання родина” нагороджена у Чікаго

Оператор Кацпер Фертач та сценограф Ягна Яніцка стали лауреатами престижного 52 Міжнародного кінофестивалю у Чікаго.
Дебютний фільм Яна П. Матушинського поєднує доведений до крайнощів песимізм з терпким гумором. Історія сім’ї Бексінських, розписана на геніальні ролі Анджея Северина, Олександри Конечної та Давіда Огродника, – це зворушлива розповідь про невблаганність смерті, з якою необхідно освоїтися.
http://culture.pl/pl/artykul/ostatnia-rodzina-nagrodzona-w-chicago

“Ви стоїте так окремо, що не потрапляєте в кадр” – каже Зофія Бексінська чоловікові з сином, пробуючи зняти їх під час поїздки за місто. Її чолові Здзіслав Бексінський — відомий художник, син Томаш перекладає фільми та розпочинає кар’єру музичного журналіста. “Остання родина” — це два ексцентричні чоловіки та жінка, що намагається поєднати їх цілком різні світи. http://culture.pl/pl/dzielo/ostatnia-rodzina

Про Здзіслава Бексінського
http://culture.pl/pl/tworca/zdzislaw-beksinski


 

Веріко Чумбурідзе перемогла у Конкурсі ім. Венявського 2016

Конкурс ім. Венявського 2016 roku виграла Веріко Чумбурідзе, скрипачка з Грузії. Другі премії вибороли Сейдзі Окамото та Бомсорі Кім з Японії та Кореї. На шостому місці фінішувала полька Марія Влощовська.
Під час фінального, 4 етапу Веріко Чумбурідзе виконала ІІ концерт для скрипки d-moll опус 22 Генріха Венявського та I концерт для скрипки a-moll опус 77 Дмитра Щостаковича. За словами артистки, творчість цього композитора особливо близька для неї.
http://culture.pl/pl/artykul/veriko-tchumburidze-wygrala-konkurs-wieniawskiego-2016

У програмі використовується музичний твір, який виконує Julia Marcell

Julia Marcell, польська співачка, піаністка, гітаристка та композитор, що жива і працює в Німеччині.

Її репертуар — альтернативний поп з аранжуванням на базі фортепіано або електрогітари, чому товаришує колоритний бас, ударні та смичкові, а часом також електроніка. Лауреатка “Паспорту” тижневика “Політика” у 2011 році в категорії “Популярна музика”. Приз отримала спільно з Мацеєм Шайковським. На думку жюрі, “довела, що кар’єру у поп-музиці можна зробити самостійно і на власних умовах”, її нагороджено “за стопроцентно авторський та сучасний підхід до музичної творчості ”.У 2013 році розпочала співпрацю з режисером Кшиштофом Гарбачевським, для якого написала та виконувала на живо музику до спектаклів «Камінне небо замість зірок» Варшава та “Кронос” Вроцлав.
http://www.juliamarcell.com/


 

За матеріалами Сulture.pl